prosinec

Fotbalisté byli v nemocnici s dárky

Po skončení podzimní části sezony přišli hráči prvoligového týmu FK BAUMIT Jablonec již tradičně potěšit pacienty do jablonecké nemocnice. V tento předvánoční čas kromě pediatrického oddělení zavítali tentokrát také na oddělení Centra doléčování a rehabilitace. Na obě oddělení přinesli dárek v podobě výtvarných potřeb, které využijí jak dětští pacienti, tak pacienti oddělení pro dlouhodobě nemocné v rámci arteterapie. Pacientům přinesla trojice hráčů klubu FK Baumit Pavel Moulis, Vít Beneš a Roman Valeš také nástěnné kalendáře a dětem adventní kalendáře a plyšáky.

Fotbalisté nejprve přijali pozvání vedení Centra doléčování a rehabilitace, kde se setkali s celým personálem i pacienty. „Sezonu máme již za sebou, ale stále jsme ještě v tréninkovém procesu. Pro podobné akce si ale rádi uděláme čas a věřím, že naše návštěva trochu zpestřila pobyt pacientům v nemocnici,“ svěřil se záložník Baumitu Pavel Moulis. Mezi pacienty na Centru doléčování a rehabilitace se našlo několik fotbalových znalců a příznivců jabloneckého fotbalu. „Měl jsem být propuštěn domů již včera, ale požádal jsem, abych mohl zůstat ještě jednu noc a nezmeškal návštěvu fotbalistů,“ sdělil nám jeden z pacientů Centra doléčování a rehabilitace. Další z pacientek zase popřála fotbalistům mnoho úspěchů do jarní sezony „Tak kluci, děkujeme vám za návštěvu a ať vám to dobře běhá,“ řekla při odchodu hráčům.

„Jsme rádi, že fotbalisté FK Baumit potěšili svoji návštěvou pacienty nejen dětského oddělení, ale také starší pacienty na Centru doléčování a rehabilitace. Povídání s nimi a dárečky jistě zpříjemnili někdy dlouhé chvíle v nemocničním prostředí,“ vyjádřila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Fotbalisté přinesli do nemocnice věcné dary, kterými potěšili personál obou oddělení i samotné pacienty. „Nejlepší pro dětské pacienty je, když se mohou léčit v domácím prostředí. Ale když to možné není, jsme rádi za každé jejich podobné rozptýlení,“ řekl bývalý primář pediatrického oddělení MUDr. Pavel Šochman na adresu výtvarnických potřeb, které s sebou přinesli fotbalisti na dětské oddělení. „Setkali jsme se s několika nemocnými dětmi a věřím, že jsme jim naší návštěvou trochu zkrátili dlouhé chvíle v cizím prostředí,“ řekl jablonecký obránce Vít Beneš, který se sám již několik měsíců léčí po zranění achilovky. „Také na to samozřejmě přišla řeč, někteří z pacientů se zajímali i o naše zdraví a měli jsme si v tomto ohledu o čem popovídat,“ uzavřel s úsměvem Beneš.