Dorost U19 zakončil sezonu vysokou prohrou

Sokolov FK Jablonec
5:1
Česká dorostenecká liga, 33. kolo so 10. 6. 2017, 11:00

Jablonecký starší dorost zakončil svou soutěžní sezónu vysokou porážkou v Sokolově 1:5 (1:3), když se nedokázal vyrovnat s nátlakovou hrou soupeře, z které pramenily chyby zejména v zadních řadách a z nich následné góly. Jablonec si několik šancí vytvořil, ale proměnil jen jedinou.

V 6. minutě pronikl celkem snadno levou stranou do jabloneckého vápna Kalina a střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu otevřel. V 10. minutě jablonečtí zahrávali sérii třech rohových kopů, aby nakonec střela Běliny letěla vedle branky. Vzápětí Hlůže zleva poslal centr z trestného kopu do vápna domácích, kde Jákl hlavou těsně minul pravou tyč branky. V 18. minutě Kalina zopakoval svou akci z 6. minuty a jako přes kopírák zakončil – 0:2. Kontaktní gól vsítil Jablonec ve 24. minutě. Autorem byl Horáček, kterého ideálně do šance vysunul Bělina a Horáček střelou po zemi k pravé tyči snížil na 1:2.

Ve 29. minutě si ve vlastním pokutovém území neporozuměli jablonečtí zadáci tak, že to skočilo faulem na dotírajícího soupeře. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Vokáč. Gól na hlavě měl v 36. minutě Horáček, kterému míč přesně naservíroval z levé strany Benda, ale míč z Horáčkovy hlavy letěl mimo branku.

V 62. minutě domácí zvýšili po akci Kaliny na 4:1 a autorem branky byl Dubnička. Jablonec si pak vytvořil dvě tutovky. Nejprve v 66. minutě pronikl Hlůže sám do vápna, ale střelu mu gólman Chára odrazil. Stejně tak byl domácí brankář úspěšný ve shodné situaci za dvě minuty proti samotnému Horáčkovi. V další fázi zápasu jablonečtí odolávali tlaku a střelám domácích. V 86. minutě přišla šance změnit stav na straně hostí, ale střela dálky Kinčla se odrazila od břevna. V posledním minutě domácí vyslyšeli přání publika o pátém gólu na cestu a to splnil Kalina, který zleva pronikl k jablonecké brance a završili tak svůj hattrick.