Mládež
leden

Dorost U19 zahájil zimní přípravu

Od pondělí 15. Ledna zahájili přípravu na jarní část soutěže starší dorostenci FK Jablonec. Po úvodních trénincích a posilovně si k prvnímu přípravnému utkání pozvali na sobotu extraligovou Příbram.

Utkání se hrálo modelově na 3x 40 minut na UMT Mozartova:

FK Jablonec - FK Příbram 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branka FK Jablonec: 16. Musílek

Domácí Jablonec byl ve svižném utkání hostům z Příbramí důstojným soupeřem a první třetinu vyhrál díky brance Musílka ze 16. minuty. Ve druhé třetině hosté získali převahu, ale gólově se neprosadili. To přišlo až ve třetí třetině, kdy skóre zápasu otočili. V 97. minutě srovnali z trestného kopu přes zeď k levé tyči a ve 108. minutě korunovali převahu vítězným gólem.

Za Jablonec do utkání nastoupilo těchto 16 hráčů: Brankář Vajner a dále Malimánek, Štěpánek, Jákl, Vostál, Podzimek, Tokár, Scholz, Vacek, Štolba, Musílek, Knitl, Ráček, Slezák, Kinčl a Benda.

"Po celé utkání byla Příbram lepším týmem hlavně přesnější na míči a v pohybu bez míče. My jsme si v tomto utkání měli šanci vyzkoušet obranou činnost. Za ní musím hráče pochválit, protože k utkání přistoupili zodpovědně a plnili pokyny, které jsme si domluvili. Většina hráčů si vyzkoušela i jiné posty než na kterých obvykle hraje, a nám se objevily další alternativy. Se zápasem jsem velmi spokojen a doufám, že hráči budou pracovat dále tak, jak do teď pracují," říká k utkání trenér dorostu U19 Michal Kolčava.