Dorost U19 vyzval dva týmy dospělých

Jablonecký starší dorost U19 má za sebou dva nároční zápasy proti týmům mužů. S Jičínem dorost remizoval 3:3 a Bozkov porazil 4:0!

SK Jičín muži - FK Jablonec 3:3 (1:2)

Utkání bylo sehráno ve středu 8. února v rámci soustředění A dorostu v Jičíně. Po úvodním gólu domácích pak Jablonec odskočil až na 3:1, ale domácí v závěru zápasu dokázali skóre srovnat.

Sestava FK Jablonec: Hejtmánek (46. Vajner) - Knitl, Mička, Skuhravý (46. Hitka), Kozák - Kováčik, Petržilka, Kratochvíla, Díl (46. Tichý) - Smíšek, Kollár (46. Landfeld).

Branky FK Jablonec: 43. a 50. Kováčik, 20. Smíšek.

FK Jablonec - TJ Sokol Bozkov muži 4:0 (2:0)

V dalším přípravném utkání zvítězil jablonecký starší dorost FK Jablonec nad muži TJ Sokol Bozkov 4:0 (2:0). Úvod zápasu patřil hostům, kteří se několikrát natlačili před branku Jablonce, ale skórovat nedokázali. Hra se postupně vyrovnala a jablonečtí začali více pronikat k soupeřově brance.

Skóre otevřel v 36. minutě Jelínek střelou z dálky obloukem pod břevno. V 36. minutě zvýšil z úniku Pleštil. Po obrátce v 58. minutě přidal třetí branku Kováčik po přihrávce Jelínka. Účet zápasu uzavřel čtyři minuty před konce gólman Hejtmánek, který předtím nahradil v útoku Kováčika. Branku dal pohodlně zblízka po přesné přihrávce Tichého z pravé strany.

Sestava FK Jablonec: Hejtmánek (46. Vajner) - Tichý, Petržilka (46. Mička), Hitka (46. Skuhravý), Kozák (65. Petržilka) - Knitl, Jelínek (65. Zezulka), Zezulka (46. Kratochvíla), Pleštil (65. Hitka) - Landfeld, Kováčik (75. Hejtmánek).

Branky FK Jablonec: 33. Jelínek, 36. Pleštil, 58. Kováčik, 86. Hejtmánek.

Ve fotogalerii najdete záběry z nedělního utkání s Bozkovem.