Dorost U19 vstoupil do jarní části vítězně

FK Jablonec FK Dukla Praha
2:1
Česká dorostenecká liga, 18. kolo ne 26. 2. 2017, 10:15

Úspěšně vstoupil jablonecký starší dorost do jarní části České ligy, když v neděli zvítězil nad celkem FK Dukla Praha 2:1 (2:1).

Po úvodních pěti minutách se jablonečtí natlačili na polovinu Dukly a vytvořili si několik možností, ale bez zakončení. Až v 15. minutě vypálil Hlůže z dálky přizemní střelu, branku však netrefil. V další minutě posunul Jelínek míč doleva Pleštilovi, který z hranice vápna prudce namířil pod břevno, ale gólman Řepa dokázal ránu vytěsnit nad branku. V 18. minutě Jelínek pronikl středem přes soupeře až od vápna, přihrál míč doprava Landfeldovi, který však pálil za zadní tyč. Ve 20. minutě Kováčik nacentroval míč od pravé brankové čáry před branku, kde Pleštil hlavou také minul. Dukla se z tohoto náporu nakrátko vymanila, dostala se až k domácí brance, kde si jejich pokus srazil Hitka do vlastní sítě. Ve 24. minutě Pleštil tentokrát od levé brankové čáry poslal míč k zadní tyči, kde Landfeld zblízka branku také netrefil. Pak v 32. minutě z výhodné pozice v pokutovém území Kováčik branku Dukly těsně přestřelil. Vyrovnat se Jablonci podařilo v 35. minutě, kdy Hitka skvěle našel nalevo v úniku Pleštila, který ideálně nahrál na střed vápna Landfeldovi a bylo to 1:1. Za tři minuty Landfeld uvolnil do vápna Kováčika, jehož slabou střelu však brankář kryl. V 40. minutě z dálky prudce napřáhl Hlůže a míč umístil přesně k pravé tyči. Jablonec se tak ujal vedení v zápase.

Po obrátce se hra vyrovnala a šancí ubylo. Jednu měli domácí v 52. minutě z trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti. Hlůže ho skvěle rozehrál a brankář hostí neméně skvělým zákrokem míč odrazil. Bohužel se při tomto zákroku zranil a musel být střídán. V 76. minutě Jelínkův pokus si také cestu do branky nenašel. V 83. minutě pronikl Pleštil s míčem zleva do vápna, kde byl soupeřem sražen. K pokutovému kopu se postavil Jelínek, jehož střelu střídající brankář Dukly Šťovíček odrazil a vzápětí lapil i dorážku Tešlára. Dukla pak vycítila šanci skóre zápasu alespoň srovnat, ale jabloneckým se podařilo její snahu mařit až do konce zápasu.