Dorost U19 v dohrávce padl s Hradcem B

FK Jablonec FC Hradec Králové
0:1
Česká liga U19 B, 16. kolo st 28. 3. 2018, 10:15

V dohrávaném utkání 16. kola České ligy podlehl jablonecký starší dorost B týmu FC Hradec Králové 0:1 (0:1). Přesto, že domácí byli s narůstajícím časem opticky lepším týmem i s řadou vyložených šancí, z výhry se nakonec radovali hosté.

Hradec hned z rozehrávky získal rohový kop, který jablonečtí odrazili. V 16. minutě po trestném hradeckých zleva míč ve vápně ve skrumáži několikrát mířil na branku, ale domácí střely vždy odrazili. V 17. minutě další pobyt před domácí brankou znamenal vedení soupeře brankou Ansorge. Na druhé straně ve 23. minutě měl Urbánek dvě možnosti zblízka skórovat, ale nestalo se tak. Za deset minut po Ráčkově centru zleva na malém vápně Landfeld hlavou těsně přestřelil.

Jablonec po obrátce viditelně zvýšil úsilí brankově uspět. Landfeld měl v 61. minutě svou další příležitost, kdy po přihrávce Musílka pálil po zemi těsně vedle pravé tyče. Rovněž tak „uspěl“ v 63. minutě Kinčl, jehož střela tentokrát minula levou tyč hradecké branky. Hosté se z tlaku dokázali na chvilku vymanit a v 65. minutě z brejku po přihrávce zleva ve vápně hlavou mířili nad branku. V další minutě pálil Javůrek z dálky také nad branku. V 70. minutě nadějný trestný kop Podzimka srazila soupeřova zeď. V 72. minutě další rychlý brejk Hradce byl zakončen opět střelou hlavou nad. V 76. minutě se neujala slušná střela Musílka. Tři minuty před koncem Musílek Landfeldův prudký míč zprava nedokázal usměrnit do sítě. Snaha Jablonce tedy úspěch nepřinesla, a tak tři body si odvezli hosté.

"V utkání s dalším kvalitním soupeřem jsme chtěli navázat na výkon z druhého poločasu proti Bohemce. To se nám podařilo a po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem. Dá se říci, že jsme celý zápas dobývali soupeřovu branku. Hlavně v druhém poločase jsme výrazně přehrávali soupeře, ale na lacinou branku z nenápadné akce, jsme nedokázali odpověď a zahazovali i vyložené příležitosti. Vím, že jsme nevyhráli, ale podali jsme na jaře nejlepší výkon a je na čem stavět. Vypracovali jsme si nejméně šest šancí, které by se měly zúročit. Pokud opět navážeme na výkon, je jen otázka času, kdy se nám zadaří i výsledkově," hodnotí dohrávku proti rezervě Hradce trenér Jablonce Michal Kolčava.