Dorost U19 těsně padl v Ústí nad Labem

FK Ústí nad Labem FK Jablonec
3:2
Česká liga U19 B, 25. kolo ne 13. 5. 2018, 10:00

Starší dorost FK Jablonec nedosáhl ani na bod v utkání 25. kola České ligy v Ústí nad Labem, ve kterém podlehl gólem až v závěru 2:3 (1:2). Jablonec nejprve vedl, domácí ale bleskově srovnali a pak brzy skóre otočili. Ve druhém poločase hosté srovnali a o výsledku rozhodla pár minut před koncem úspěšná standardní situace domácích.

Jablonec začal zápas aktivně a ve 2. minutě Bělinovu střelu k levé tyči srazili ústečtí na rohový kop. Těch bylo v rychlém sledu celkem pět a po tom posledním zleva Štěpánek hlavou na zadní tyči minul. Domácí zahrozili v 7. minutě prudkou střelou Láchy vedle. Ve 12. minutě po autovém vhazování zprava Vojta Horáček ideálně vysunul do úniku Musílka a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Hosté se neradovali dlouho a Ústí srovnalo hned ve 14. minutě brankou Chodory, který uklidil míč do odkryté branky po přihrávce z pravé strany. V 18. minutě vyrazil Mazánek prudkou střelu Turka na roh. Ten z levé strany využil opět Chodora, který svou druhou brankou skóre zápasu otočil. Jablonec měl ve 32. a 34. minutě dvě možnosti ohrozit branku domácích z trestného kopu, ale jak Jákl, tak Urbánek neuspěli.

Po obrátce se jablonečtí snažili o vyrovnání a měli k tomu několik příležitostí. Ve 47. minutě Ladislav Horáček pálil nad branku. V 51. minutě po faulu na Urbánka Matěj Javůrek mířil k levé tyči, ale brankář Němec mu míč chytil. V 54. minutě další trestný kop Jákla tentokrát až od pravé brankové čáry Štěpánek usměrnil z úhlu k zadní tyči do sítě – 2:2. Další možnosti v zápase mohly přijít z narůstajících trestných kopů na obou stranách, ale z nich úspěch nepřicházel. V 71. minutě průnik Víta zastavil až Malimánek odkopnutím míče na roh. V 82. minutě na druhé straně pálil Matěj Javůrek a Němec střelu jen vyrazil. Štěstí z trestného kopu se nakonec přiklonilo na stranu domácích v 87. minutě. Zprava ho rozehrál Vít a ve vápně nejlépe zorientoval Smutný a zblízka ze skrumáže poslal míč do sítě. Jablonec ve zbývajícím krátkém čase chtěl srovnat z trestného kopu po faulu na Musílka, ale Tokárův pokus soupeři odrazili.

"Utkání se mi nehodnotí lehce. Podali jsme velmi dobrý výkon, byli jsme po celý zápas lepším týmem. Bohužel rozhodují drobnosti, soupeř využil dvě standardní situace. Dnes jsem viděl velké odhodlání a chuť od našich hráčů. Bohužel jsme nedokázali tu "misku vah" překlopit na naši stranu. Nebyli jsme prostě za výkon bodově odměněni, i když jsme si to zasloužili. Jak říkám hráčům, výkony jsou dobré, zbývá se naučit vyhrávat," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.