Mládež
březen

Dorost U19 prohrál s Hradcem po penaltách

​S jedním bodem se vracel z Hradce Králové jablonecký starší dorost v neděli z utkání 21. kola České ligy, když zápas skončil bez branek a o druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy. Ty na rozdíl od hostů domácí proměnili všechny.

Česká dorostenecká liga 2016/17 | 21.kolo

:

Branky OHK:

Branky JAB:

Zápas se hrál pro jablonecké poprvé na jaře na přírodní trávě a prakticky za stálého deště. Po úvodním rozehrání letěla první střela v 8. minutě z kopačky domácího Vodičky na jabloneckou branku, kterou Richter lapil. Jablonec postupně získával herní převahu. V 10. minutě domácí gólman Finke vyběhl daleko z branky, čehož se pokusil využít Jelínek, ale míč skončil vedle pravé tyče opuštěné branky. V další minutě pálil Kováčik a Finke míč jen odrazil. Obdobně dopadla v 15. minutě prudká střela Hlůžeho. Hlůže pak znovu vypálil v 29. minutě z dálky, ale střela domácí branku minula. Olympia se do své první ze dvou gólovek dostala v 32. minutě, ale střele Preclíka zblízka Richter zabránil.

V druhém poločase hned v 46. minutě Hlůže vystřelil z odraženého míče, bohužel opět mimo tři tyče. V 50. minutě těsně před Kováčikem zachraňoval až domácí brankář. V 51. minutě Hlúže zahrával z dobré pozice před vápnem trestný kop, který míč letící přes zeď Finke chytil. Trestný kop zahrávali na druhé straně v další minutě i domácí a jablonečtí však míč odrazili. V 56. minutě se po rohovém kopu zleva ocitl v nadějné pozici Bělina, ale ten poslal míč vedle levé tyče. V stejném prostoru skončila další střela Hlůžeho v 65. minutě, který tak zakončil dobrou kombinační akci Jablonce. V 70. minutě Jelínek z trestného kopu pálil jen do zdi. S přibývajícím časem hosté zvyšovali tlak na domácí branku, ale stále bez střeleckého zakončení. Šanci měl v 70. minutě jen Kováčik, který hlavou mířil vedle. Z dalšího tlaku vznikl před domácí brankou závar, z kterého vypálil Hlůže a gólman míč dokázal odrazit ale jen ke Kováčikovi, jehož další střelu soupeři odrazili na roh. Druhá gólová šance domácích přišla v 83. minutě po kopu z rohu z levé strany, kdy nekrytý Čihák hlavou poslal míč za zadní tyč Richterovi branky. Zápas tedy skončil bez branek a na řadu přišly pokutové kopy, které rozhodly o druhém bodu. Domácí proměnili všech pět a Jablonec, konktrétně Hlůže, první penaltu neproměnil, a to rozhodlo.