Dorost U19 porazil rezervu Teplic

FK Jablonec FK Teplice
1:0
Česká liga U19 B, 8. kolo čt 28. 9. 2017, 10:15

Jablonecký starší dorost ve čtvrtek potvrdil předchozí výhru na Admiře a v utkání 8. kola České ligy zvítězil hubeným výsledkem 1:0 (1:0) nad celkem Teplice B. Jediná a nakonec vítězná branka padla hned v úvodu zápasu ve druhé minutě.

Zápas to byl víceméně bojovný s lepším herním projevem domácích. Ve 2. minutě vypálil z hranice vápna Horáček a míč odražený od pravé tyče pohotově do sítě umístil Bičiště. Hostujícímu Dolejšímu se podařilo v 11. minutě proniknout do vápna, kde ho až Hejtmánek vytlačil mimo střelecký úhel a míč skončil v autu. Jablonec se snažil náskok z úvodu zápasu navýšit a pokusili se o to střelami z dálky v 18. minutě Bičiště a ve 24. minutě Ráček. Obě střely však branku přeletěly. Další pokus v 31. minutě letěl z kopačky Hajda vedle levé tyče. Bičiště pak za dvě minuty nevyužil centr Scholze zprava a s jeho slabou střelou hlavou z hranice vápna si gólman Blažek hravě poradil.

V 63. minutě posunul Florian míč doleva Kinčlovi, který sám před brankářem poslal míč po zemi vpravo vedle branky. V 64. minutě byl po žluté kartě na desetiminutový odpočinek poslán Jákl, aby ho v 66. minutě následoval teplický Jaroslav Novák. V 74. minutě byl před vápnem sražen Landfeld a následný trestný kop Bičistě napálil podél zdi a gólman Blažek ho až nadvakrát zneškodnil. V 84. minutě míč z rohového kopu z pravé strany ve vápně Vosecký hlavou poslal nad branku. Poslední slovo v zápase měli hosté v 90. minutě. Po centru z levé strany z malého vápna hlavou pálil Kányai, ale Hejtmánek mu střelu chytil.

"Hrálo se utkání průměrné úrovně. Bylo spíše bojovné. My jsme byli velmi nepřesní na míči, dělala nám problém tvrdá hra soupeře. V naší hře bylo hodně rezerv jak v pohybu, tak v práci s míčem. Pozitiva z utkání vidím, že jsme udrželi čisté konto a dokázali jsme po rychlé brance dohrát koncentrovaně utkání až do konce. Je občas důležité utkání výsledkově zvládnout, i když se úplně nedaří, a to byl případ utkání s Teplicemi B," hodnotí zápas trenér Jablonce Michal Kolčava.