Dorost U19 padl s Motorletem po penaltách

Motorlet Praha A dor. FK Jablonec
1:0
Česká dorostenecká liga, 23. kolo so 1. 4. 2017, 14:00

Přes 200 minut nevstřelil jablonecký starší dorost gól před zápasem 23. kola České ligy v sobotu v Praze na Motorletu. Bohužel tato nelichotivá bilance narostla už na 300 minut, když zápas skončil 0:0 a o dalším bodu tak musely rozhodovat penalty. Rozhodlo se až v sedmé sérii a domácí proměnili šest pokusů a Jablonec jen pět, a tak druhý bod zůstal v Praze.

Jablonec měl zejména v prvním poločase značnou územní i herní převahu, ale k té chybělo kýžené gólové zakončení. V 11. minutě vystřelil z odraženého míče Hlůže, avšak branku minul. Za tři minuty prošel Kozák levou stranou přes tři soupeře až k vápnu a jeho střelu po zemi gólman Bártl kryl. V 36. minutě jablonečtí předvedli rychlou akci, kdy Kováčik našel vpravo rozeběhnutého Landfelda, ale ten mezi tři tyče střelu nenamířil. První vážná akce domácích přišla v 37. minutě, kterou v poslední chvíli zachraňoval až Klement. Pak v průběhu dvou minut zahrozil Hlůže. Nejprve v 38. minutě jeho střelu gólman chytil a ve 40. minutě ránu z levého úhlu mířící pod břevno gólman Bártl jen vytěsnil za sebe na roh.

Druhý poločas už nebyl ze strany Jablonec tak jednoznačný. Ve 47. minutě měli domácí příležitost z trestného kopu z pětadvaceti metrů přímo proti brance. Po jeho rozehrání pálil Bužík jen do zdi. Za okamžik po špatném rozehrání jabloneckých se Bužík dostal snadno k míči, ale Klement byl proti. V 50. minutě unikl Kováčik a jeho střelu pod břevno Bártl zneškodnil až nadvakrát. V 52. minutě akci Motorletu zakončoval Bužík centrem zprava před jabloneckou branku, kde Březina hlavou poslal míč s tečí vedle. Na druhé straně v 56. minutě vypálil pod břevno Landfeld, ale brankář domácích odrazil míč na roh. Dalekonosnou střelu vyslal v 61. minutě Hitka a Bártl musel u pravé tyče srážet míč na rohový kop. V 66. minutě měl možnost Fofanah, který z hranice vápna poslal hlavou míč do levého růžku, ale Bártl slabou střelu snadno chytil. Prakticky z rozehrávky unikl domácí hráč, proti kterému dobře vyběhl Klement a míč mu odrazil. Střelu z odraženého míče pak jablonečtí srazili mimo branku. Klement pak ještě dvakrát hasil šance domácích. Zápas skončil tedy bez branek a na řadu přišly pokutové kopy, které rozhodovaly o druhém bodu. Kopalo se sedm sérií. Domácí uspěli šestkrát, Jablonec jen pětkrát, neuspěli Tešlár a Kozák.