Dorost U19 otočil zápas v Chrudimi

MFK Chrudim FK Jablonec
3:5
Česká liga U19 B, 9. kolo ne 8. 10. 2017, 10:15

Starší dorost v neděli zvítězil v utkání 9. kola České ligy v Chrudimi nad tamním MFK 5:3 (2:3). Jablonec byl lepším týmem, přesto po vlastních chybách první poločas prohrál. Ve druhém pak po rychlém vyrovnání hru vcelku kontroloval a k výhře zaslouženě dokráčel. Hattrickem se blýskl Bičiště.

Po několika možnostech v úvodu zápasu se Jablonec ujal vedení v 9. minutě brankou Bičištěho, kterému naservíroval míč z pravé strany Bělina. V 15. minutě mohl dát Bičiště druhou branku, ale ten přihrávku Kinčla z levé strany hlavou poslal mimo. Vzápětí neuspěl v souboji s domácím gólmanem Landfeld a míč se odrazil také mimo tři tyče. V 17. minutě jablonečtí ztratili ve středu hřiště míč a domácí rychle postoupili dopředu a jejich akci zakončil vyrovnávajícím gólem Rožek. Ve 28. minutě se do šance na malém vápně dostal Ráček, ale domácí gólman Gregovský jeho střelu vyrazil na roh. V 32. minutě přišla další chyba jabloneckých, kterou domácí trestali vedoucím gólem a jeho autorem byl Jankele. Ale za minutu bylo srovnáno. Bělina vyvezl ze své poloviny míč až téměř k vápnu domácích, vysunul za obranu Bičištěho, který sám před brankářem dal svou druhou branku hostí. V 38. minutě po dalším zaváhání Jablonce se k míči dostal Jankele, jehož prudkou ránu Hejtmánek vyrazil na rohový kop. Ve 41. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu z levé strany Petržilka domácí branku hlavou jen těsně přestřelil. Chrudim šla opět do vedení v 45. minutě. Gól do šatny zařídil Jankele, který se ve vápně obtočil kolem Běliny prudkou střelou pod břevno uzavřel účet první půle na 3:2.

Do druhého poločasu nastoupil Jablonec s cílem rychle vyrovnat a pak zápas ovládnout. To se mu podařilo. Ve 47. minutě ze závaru před domácí brankou Bičištěho střelu srazili soupeři na roh. Ten zahrával z levé strany Landfeld, ke kterému se míč odrazem vrátil, aby ho pak ve vápně Štěpánek sklepl k Petržilkovi, který střelou pod břevno skóre srovnal. V následující čtvrthodině pak Jablonec odstřeloval domácí branku, konkrétně třikrát Kinčl a jednou Bičiště, ale bezúspěšně. V 65. minutě Scholz zprava našel ve vápně Landfelda, který však prázdnou branku zblízka minul. V 72. minutě Bičiště unikl soupeřům a položil si brankáře a pohodlně zavěsil a zároveň tak završil svůj hattrick – 3:4. Domácí se snažili znovu vyrovnat, ale první možnost v 73. minutě jim zmařil Petržilka a v 75. minutě neuspěli po centru z trestného kopu, který Zikmunda namířil nad branku. Uklidňující pátý Jablonce gól dal v 83. minutě Landfeld, kterého hlavou přesně našel čerstvě střídající Urbánek. Závěrečný nápor domácích už žádnou branku nepřinesl.

"Po celé utkání jsme byli lepší na míči. Byla jen otázka času, zda si dokážeme trpělivě kombinací připravit gólové situace, což se nám dařilo. V prvním poločase jsme ovšem měli velké problémy s rychlými protiútoky domácích, kteří dokázali dva z nich využít. Druhý poločas jsme zvýšili agresivitu na útočné polovině soupeře a celkově zlepšili hru do obrany. Po vstřelení čtvrté branky jsme utkání dobře takticky dohráli do vítězství. Mrzí mě jen fakt, že jsme z mého pohledu jasné utkání zbytečně zdramatizovali. Pochvalu tentokrát zaslouží tým za hru na míči," hodnotí dramatický duel trenér Michal Kolčava.