Mládež
duben

Dorost U19 doma porazil Most 3:1

Po několikazápasovém gólovém půstu starší dorost FK Jablonec konečně zabral a třemi góly proti jednomu porazil v utkání 24. kola České ligy hosty z Mostu, tedy 3:1 po poločase 1:0.

Česká dorostenecká liga 2016/17 | 24.kolo

:

Branky JAB: 6. Fofanah, 50. Kováčik, 84. Tešlár

Branky MOS: 68. Šedivý L.

Jablonec se ujal vedení už 6. minutě, kdy ze souboje o míč vyšel vítězně Kováčik a zprava našel ve vápně Fofanaha, který s přehledem poslal míč k levé tyči branky Mostu. Hosté zahrozili v 15. minutě střelou z malého vápna Luboše Šedivého, ale Hejtmánek střelu pohotově srazil na roh. V 18. minutě měl možnost Kozák, ale jeho oblouk však branku minul. Dalekonosnou střelu na domácí branku vyslal ve 23. minutě Longauer, Hejtmánka však nezaskočil. V 29. minutě po přihrávce Jelínka z levé strany Fofanah hlavou pálil mimo. V 43. minutě jablonečtí Kováčik, Fofanah a Tešlár několikrát pálili na branku hostí, ale gólman Hodina i se štěstím střely dokázal odrážet, aby nakonec míč srazil na rohový kop.

V 47. minutě po rohovém kopu Jelínka a z odraženého míč vypálil Tešlár a Hodina míč lapil. V 50. minutě vyslal Tešlár doleva Jelínka, který poslal centr do vápna hostů, kde se míč odrazil ke Kováčikovi a ten prudkou polovysokou střelou trefil soupeřovu branku – 2:0. V 64. minutě mostečtí zahrávali z pravé strany trestný kop a Hejtmánek míč rukou odrazil až do autu. V další minutě na druhé straně prudce vypálil Knitl a střela letěla nad branku. V 68. minutě hosté dokázali snížit, když po rohovém kopu z levé strany a ze skrumáže těsně před brankou dopravil míč do sítě Luboš Šedivý. Most pak zvýšil úsilí alespoň k vyrovnání, ale byli to jablonečtí, kteří výsledek pečetili třetím gólem ze standardní situace. V 84. minutě rozehrál zleva rohový kop Zezulka, na míč si naběhl Tešlár a hlavou přesně skóroval do soupeřovy sítě.