Doležal: Derby musíme zvládnout jako tým

FC Slovan Liberec FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 28. kolo so 13. 5. 2017, 16:30

Na podzim 2014 jablonecký útočník Martin Doležal svým gólem utnul všechny všechny bilance. Jablonec jeho brankou poprvé v historii vyloupil stadion U Nisy. Nyní chce derby zvládnout pro fanoušky.

Fanoušci už derby netrpělivě vyhlížejí. Vnímáte to?

Je to velký zápas. Pro fanoušky by jistě vítězství v derby bylo radostnější na závěr sezony, která pro nás není moc dobrá. Když zvládneme sobotní derby, snad nám bude aspoň trochu odpuštěno.

S čím do zápasu půjdete? Rivalita je mezi oběma městy už v tomto týdnu znát.

Vnímáme to. Rivalita je veliká. Chceme navázat na výkon v druhém poločase s Plzní. Pokud se nám to povede, tak Liberec můžeme porazit.

Probíhá nějaké hecování mezi hráči obou mužstev?

Ještě když v Liberci býval Olomoučák Honza Navrátil, tak se s ním Martin Pospíšil hecoval. Jinak ale s jejich hráči v kontaktu většinou nejsme.

Zaregistrovali jste, že Liberečtí před týdnem vyhlásili za svůj konečný cíl, skončit v tabulce před Jabloncem?

Něco jsem zaslechl. Myslím, že Karafiát něco takového říkal. Asi nás chtějí nějak zastrašit, možná mají takový úkol. My se jich ale nebojíme, půjdeme do toho. Když vyhrajeme, bude to pro nás super.

Máte také nějaký obdobný cíl, když už v ligové tabulce oběma soupeřům o moc nejde?

Sezonu dohráváme, i proto bychom chtěli derby zvládnout a dostat fanoušky na naši stranu. Chceme zvítězit a nechat na hřišti všechno.

Už se vám povedlo po výbuchu s Příbrami udobřit si fanoušky, když jste sebrali body dvěma aspirantům na titul?

Asi jo. Ten výkon se jim musel líbit. Proti Plzni nás hnali, oni pro nás byli druhým motorem, tak snad jsme se jim i těmi výkony trochu odvděčili.

<#buttonLong>HLASOVÁNÍ: HRÁČEM ZÁPASU S PLZNÍ BYL MARTIN DOLEŽAL<#/buttonLong>

Ty jsi svým gólem ukončil před lety historické čekání Jablonce na vítězství v Liberci. Máš na soupeře spadeno znova?

Kdyby se to podařilo, byl bych strašně rád. Když jsme tu sérii ukončili, byla to pro nás neskutečná euforie. Budu jen rád, když se to podaří, ale je jedno, kdo ten gól dá. Hlavně to musíme zvládnout jako tým.

Také podzimní derby bylo z vaší strany hodně povedené po domácí výhře 3:0.

Je pravda, že domácí zápas jsme zvládli. Liberečtí měli penaltu, kterou neproměnili a nás to nastartovalo. Jinak neměli prakticky nic a my jsme podali týmově fantastický výkon. Každý zápas i každé derby je ale jinačí. Teď hrajeme v Liberci, kde to bude o dost těžší. Když navážeme na poslední naše výkony, nemusíme se jich bát.