Do Jablonce přestupuje Vladimir Jovović!

Novou útočnou posilou je dvaadvacetiletý forvard Vladimir Jovović z Červené Hvězdy Bělehrad! Reprezentant Černé Hory podepsal v Jablonci smlouvu na jeden rok s následnou opcí.

Rodák z Nikšiće zažil debut v profesionálním fotbale v 17 letech v klubu Sutjeska Nikšić. Zahrál si také v kvalifikaci o Evropskou ligu proti Šerifu Tiraspol. Na konci sezony 2014/2015 odešel do Červené Hvězdy Bělehrad, odkud hostoval v OFK Bělehrad, Napredak Kruševac či Spartak Subotica.

Vladimir Jovović také pravidelně nastupuje v reprezentačních výběrech již od roku 2012. Od národního týmu do 19 let se propracoval až do A týmu reprezentace Černé Hory, kde má na kontě 8 startů. Svou premiéru v reprezentačním áčku zažil 17. listopadu 2013 proti Lucembursku.

Nyní podepsal v Jablonci roční kontrakt s následnou opcí. Vladimír Jovović se již ve středu zapojí do tréninku s týmem před domácím utkáním s Viktorií Plzeň.

"Přichází na doporučení manažera Igora Gluščeviće. Podařilo se nám udělat transfer v rámci našich finančních mantinelů. Je to perspektivní hráč a rádi bychom následně využili opci a Vladimir u nás zůstal delší dobu. Věříme, že nám zvýší konkurenci u ofenzivních hráčů," říká k příchodu Jovoviće výkonný ředitel klubu Petr Flodrman.

„Jsem spokojený, že jsme přivedli takového hráče do Jablonce. Je to reprezentant áčka Černé Hory. Je to mladý hráč, bude makat, aby ukázal, že má kvalitu a dokáže pomoct Jablonci,“ říká hráčův manažer Igor Gluščević.

Profil Vladimira Jovoviće

Narozen: 26. října 1994