Diviš hattrickem skolil lídra z Mladé Boleslavi

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
6:1
Juniorská liga, 22. kolo po 3. 4. 2017, 11:00

Ve 22. kole čekal jabloneckou juniorku těžký soupeř. Do Jablonce přijel lídr Juniorské ligy FK Mladá Boleslav. Náš tým však soupeře deklasoval 6:1.

Jablonec nastoupil do zápasu s řadou posil ligového A týmu. Do hry naskočili Marek Kysela, David Breda, Jakub Považanec, Lukáš Masopust a Jaroslav Diviš. Na straně Mladé Boleslavi se objevil například Golgol Mebrahtu z kádru áčka.

Úvod zápasu vyšel Jablonci výtečně. Již ve 4. minutě zahráli hosté rukou ve vápně a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil kanonýr posledních kol David Breda - 1:0! Mladá Boleslav se snažila o rychlé vyrovnání, ale do kloudné šance se nedostala. Naopak na druhé straně vytěžil v 15. minutě druhou branku Jablonce z rychlého brejku útočník Jaroslav Diviš - 2:0. Po necelé půlhodině se zdálo být téměř rozhodnuto. Další rychlý brejk, tentokrát z pravé strany, zakončil opět přesnou střelou Jaroslav Diviš - 3:0! Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou. Ve 45. minutě se do zakončení dostal David Breda, obelstil kličkou brankáře Boleslavi a poslal míč do prázdné branky - 4:0! Pro Davida Bredu to byla již šestá branka v posledních třech zápasech.

Ani po poločase domácí tým nepolevil a hnal se za dalšími góly. Ve dvou šancích se ocitl Diviš, branku ale vstřelil až v 52. minutě. Dostal se do vápna z levé strany a přesnou střelou na zadní tyč zvyšoval na 5:0! Na konci 59. minuty se dočkala také Mladá Boleslav. Golgol Mebrahtu dostal přesný pas na levou stranu a střelou po zemi na zadní tyč snížil na 1:5. V 86. minutě si však Jablonec vzal zpět pětibrankový náskok. Lukáš Masopust napřáhl na hranici vápna a mířil velice přesně - 6:1!

Spokojený s výsledkem i předvedenou hrou byl také trenér Jablonce Džimis Bekakis. "Oproti minulému domácímu zápasu s Duklou jsme k zápasu přistoupili aktivně již od začátku. Již od 4. minuty jsme vedli 1:0. To je pro mužstvo vždycky důležité. Dnes se utkání povedlo i po herní stránce. Po poločase jsme sice již tolik gólů nedali, ale myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Měli jsme dneska zase kluky z áčka. Všichni, co nastoupili, tak odvedli dobrý výkon," říká k utkání Džimis Bekakis. Jeho svěřenci vstřelili v posledních dvou zápasech deset branek.