1:1
ePojisteni.cz liga, 28. kolo so 13. 5. 2017, 16:30

Jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista už připravuje pro své známé a příbuzné lístky na sobotní Podještědské derby. Věří, že náš tým naváže na poslední výsledky a odveze si od Nisy ligové body.

Je derby pro odchovance víc než ostatní zápasy?

Určitě. Pro nás pro odchovance je to mnohem víc než jakýkoliv jiný ligový zápas. Předpokládám, že podobně jako na podzim za vítězství my odchovanci vypíšeme něco do kabiny. Minule to byl tatarák, tak si to teď možná zopakujeme.

Kdo všechno se na tom bude kromě tebe podílet?

Se mnou nejspíš Pišta (Ondra Mihálik) a možná, že i trenéři se k tomu nějak připojí.

Liberečtí vyhlásili touhu skončit v tabulce před Jabloncem.

Zaslechli jsme ta jejich vyjádření, že chtějí být do konce sezony před námi. Jsme o dva body před nimi a máme to asi ve svých rukách. Budeme se snažit vyhrát, abychom ten bodový rozdíl mezi rivaly zvýšili. I pro nás je důležité, abychom skončili v tabulce před nimi.

Když si přečteš taková vyjádření, dělá to s tebou něco?

Každý to má asi individuální. Se mnou to nic extra nedělá, jen se nad tím můžeme pousmát. Musíme udělat všechno proto, abychom to jejich prohlášení nějak nepotvrdili. Musíme se soustředit na sebe a odevzdat tam maximum.

Na podzim jsi zavinil v domácím derby penaltu pro Liberec. S odstupem času, jak ti bylo při zlomovém momentu zápasu, který nakonec nastartoval náš tým k výhře 3:0?

Bylo mi úzko. Bylo pár minut před poločasem, bylo to bez branek. Naštěstí nás Vlasta Hrubý podržel a vzápětí dával Standa Tecl gól na 1:0. Ten zápas se tím momentem tak nějak přehoupl na naši stranu. Druhý poločas jsme je přejeli a přidali jim další dva góly. Kdyby to bylo teď podobné, vůbec bych se nezlobil. Teda bez té penalty, pokud by to šlo (smích).

V jabloneckém dresu jsi zažil už od žáků spoustu rivalských derby soubojů, utkvěl ti nějaký speciálně v paměti?

Zažil jsem jich opravdu hodně. Ale nejvíc se mi vybaví právě to minulé derby. Byl jsem poprvé v chlapech v lize, tedy co jsem osobně hrál, takže na to pamatuji asi nejlíp. V mládežnických kategoriích se nám v derby povětšinou dařilo. Ale když to vezmu zpětně, tak to tehdy zas tak důležité nebylo. V lize to znamená pro region, okolí a pro fanoušci moc. Všichni to vnímají trochu jinak.

Půjdete do zápasu povzbuzeni posledními výsledky?

Určitě. Chtěli bychom se prezentovat tak, jako jsme zahráli venku na Slavii. Můžeme se pokusit navázat i na druhý poločas s Plzní. Pak máme šanci na úspěch.

Chystají se do Liberce nějací tví známí či příbuzní?

Známí se ozývají až těsně před zápasem. Ale například má přítelkyně, i když je teď na mateřské, pracovala v Liberci. Kolegové od ní z práce jsou sice Liberečáci, ale i pro ně sháním lístky. Prý jsou nějak zmateni, komu vlastně budou fandit. Známe se, oni fandí Liberci, ale přejí i mně. Nebo si to aspoň myslím a doufám v to (úsměv). Jsem zvědavej, jak to tam bude na té tribuně vypadat. Snad bude hodně lidí a bude to i pro ně hezký zážitek. Derby je prostě důležité pro lidi z obou klubů.