Deník z Algarve - den 4

Na pokoji č.418 Hotelu Penina bydlí během portugalského soustředění stoper Marek Kysela a záložník Pavel Moulis. Dnes jsme s nimi zhodnotili dosavadní část pobytu na jihu Pyrenejského poloostrova.

O úrovni hotelu

Kysela: Hotel je pěkný, pokoje jsou prostorné a je tu klidné prostředí. Schází tady trochu více možností k regeneraci nebo větší výběr jídla, jako jsme měli třeba na Tenerife. My tu jsme ale kvůli fotbalu a přípravě na jaro.

Moulis: Pro nás je zásadní výhodou hřiště, které máme prakticky za rohem.

O stavu hrací plochy

Moulis: Zaregistrovali jsme, že trenéři uvažují o změně hřiště. Když je po dešti nebo když trávník pokropí, tak je ale dle mého názoru docela v pohodě.

Kysela: Na Tenerife se hřiště ničilo během tréninku rychleji. Tady trávník celkem drží.

O podobě tréninků

Moulis: Docela nás překvapuje, jak moc jsou tréninky náročné. Řekl bych, že běháme skoro víc než na kondičním soustředění na Tenerife. Z tohoto pohledu v tom není skoro žádný rozdíl.

Kysela: Osobně se cítím hodně unavený, po obědě spím třeba dvě hodiny, což u mě není zvykem.

O zápase s Göteborgem

Kysela: Z mého pohledu to byl hodně nešťastný zápas. V obraně nám vázla organizace, nakupilo se docela dost individuálních chyb - ode mě i od dalších. V obranné fázi nám to prostě moc neklapalo. Celkově nám to nějak nesedlo, prvních dvacet minut jsme se rozkoukávali a bohužel nás soupeř potrestal. Musíme se z toho do příště poučit.

Moulis: Je určitě lepší, když takovou ránu dostaneme nyní v přípravě než pak v lize. Herně jsme byli většinu času lepší, Jánko nastřelil tyč a měli jsme i další šance. Bohužel právě v těch hluchých dvaceti minutách jsme třikrát inkasovali.

O zimních posilách

Kysela: Gregy a Maso s námi trávili hodně času už na Tenerife, kdy jsme měli společný pokoj. Oba jsou fajn a myslím, že do party zapadli skvěle. Valerijse jsme ještě nestihli tolik poznat. Vzhledem k jazykové bariéře je logické, že se zatím drží ve skupince s klukama jako Nermin, José, Amigo nebo teď Ruslan.

O dalším soupeři

Moulis: FC Kodaň bude určitě ještě kvalitnější soupeř, pravidelně se dostávají do evropských pohárů. Právě proto musíme myslet i na detaily a vyvarovat se těch chyb v rozehrávce a obsazování hráčů.

O odloučených rodinách

Kysela: V součtu s těmi dvěma týdny na Kanárech je to dlouhé. Manželka s malou dcerou je sama doma a má to náročné. Ale to k fotbalovému životu patří a nějak to zvládneme.

Author Redakce