Čtyřgólová výhra nad Hradcem Králové

FC Hradec Králové FK Jablonec
0:4
Přípravná utkání, příp. st 5. 7. 2017, 17:00

Jablonečtí fotbalisté zvítězili ve středu nad dalším druholigovým soupeřem. Konto exligového Hradce Králové zatížili čtyřmi góly, když hned tři branky vsítili až v poslední desetiminutovce.

Také čtvrté přípravné utkání se odehrálo v podobném duchu, jablonečtí fotbalisté drželi balon a vypracovávali si šance. V Opatovicích nad Labem hlavičkoval nejdříve mimo Mihálik, vedle branky skončila také tečovaná rána Považance. Domácí se poprvé na dostřel Hrubého branky dostali po deseti minutách hry, ani Šípkova střela neměla gólové parametry.

Ve 14. minutě zahrávali jablonečtí rohový kop Mehanovićem, ten prodloužil hlavou Pernica, balon se snesl přímo na hlavu Považance, který otevřel účet přípravného utkání. Ve 20. minutě napřáhl z dobrých 30 metrů Považanec, jeho tečovaný pokus mířil těsně vedle. Po následném rohovém kopu zakončoval placírkou těsně mimo Mihálik. Jablonec dál držel míč, střela Mehanoviće skončila v rukavicích připravného Ottmara. Jablonečtí předvedli také rychlou akci, když na levé straně podnikl rychlý výpad Hanousek, míč si před brankou zpracoval na prsa Masopust, ale jeho pokus skončil také těsně vedle hradecké branky.

Druhou půli načala sražená střela Hanouska na roh. Pak měli dobrou pozici pro srovnání také Votroci, po chybě jabloneckých ve středu hřiště se až před brankáře Hrubého prodral Šípek, Hrubý ho ale nadvakrát vychytal! Na druhé straně nevyřešil dobře přečíslení Hanousek. Chvíli poté zkoušel Mehanović domácího gólmana zaskočit překvapivou střelou přímo z rohového kopu, branku ale těsně minul. Další šanci si naši hráči připravili po akci Považance s Divišem, před brankou ale nedokázal pod tělem hradeckého gólmana míč propasírovat do sítě střídající Doležal. Šance na druhý jablonecký gól přibývaly, ale v zakončení scházel hráčům větší klid.

Gólově se jablonečtí prosadili až v samém závěru. Šest minut před koncem Diviš přihrál Masopustovi, ten si míč navedl před branku a pěknou střelou zvýšil na 2:0. Hned o minutu později jablonečtí podnikli do rozhozené obrany Východočechů další výpad, Diviš našel před brankou Mehanoviće, který měl lehkou úlohu při třetí brance. V samém závěru centroval Masopust a Mehanović svou druhou brankou stanovil konečné skore na 4:0 ve prospěch Jablonce.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký hodnotil duel pozitivně. „Hráči předvedli dobrý přístup, hráli jsme proti docela těžkému soupeři, s kterým jsme si nakonec poradili. Jen mě mrzí, že jsme góly začali střílet až v závěru zápasu. Příležitosti jsme si vytvářeli během celého utkání, ale nedařilo se nám skórovat,“ konstatoval po zápase. Utkání sledoval po návratu také Michal Trávník, do zápasu ale ještě nezasáhl. „Michal trénoval dnes poprvé, na zápas to ještě nebylo,“ vysvětlil Klucký.