Chceme se dál zlepšovat, zní z kabiny

FC Hradec Králové FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 2. kolo so 6. 8. 2016, 17:00

První letošní vítězství ze hřiště soupeře přivezli naši fotbalisté z hradeckého azylu v Mladé Boleslavi. Za utkáním se ohlíží záložník Petr Jiráček a autor naší první branky Mirzad Mehanović.

Petr Jiráček: Jsme šťastní, že jsme vyhráli, ale je to teprve začátek

Máte za sebou druhou výhru a dobrý start do sezóny, takže ideální začátek?

Určitě. Lépe jsme si to asi nemohli představovat. Jsme šťastní. Možná nám to trochu kazí první poločas v prvním kole, ale máme šest bodů. Máme však za sebou jenom dvě kola, takže bych zůstal při zemi. Liga je dlouhá a ti těžší soupeři přijdou. Tam se teprve ukáže, jak na tom jsme. Musíme zůstat pokorní a dál pracovat.

Hradec byl však svým napadáním nepříjemným soupeřem. Souhlasíš?

Ano, ale chtěli jsme hrát totéž a myslím, že bylo vidět, že jsme se je snažili také dorážet. Postupně jsme získávali převahu, kterou jsme zúročili vedoucí brankou. Potom jsme měli více ze hry i lepší akce a po velké šanci jsme mohli do poločasu přidat další gól. V úvodu druhé půle jsme dali druhou branku, po které jsme se zklidnili. I když domácí snížili, vítězství jsme si vzít nenechali. Za tři body jsme rádi, ale musíme pracovat dál.

Čím to, že Hradec v závěru začal zlobit a že se dostal více do hry?

Možná nás ten dvoubrankový náskok trošku uspokojil. Ale na druhou stranu se Hradec začal tlačit víc dopředu a trošku i víc riskoval než v první půli. Já si myslím, že máme zkušené mužstvo a vítězství jsme udrželi.

Dva góly jste dali hlavou. Bylo to taktika takhle skórovat?

Na to se musíte zeptat trenéra. Ale já vím, že na to máme v mužstvu lidi, kteří to svojí výškou zvládnou a hlavně ty standardky nám momentálně hodně pomáhají.

Vzadu jste měli jiné postavení. Bylo to dáno soupeřem nebo tak budete hrát stále?

Hlavně to bylo kvůli soupeři. Věděli jsme, že jsou po stranách hodně rychlí, tak jsme je chtěli trošku zdvojit a myslím si, že nám taktika vyšla. Ale to neznamená, že bychom chtěli takhle hrát pořád.

Máte za sebou dva nováčky, Karvinou a Hradec. Který z nich byl kvalitnější?

Já si myslím, že oba zápasy byly pro nás těžký. S Karvinou to bylo první kolo, takže jsme moc nevěděli, co od nich očekávat. Na Hradec už jsme se podívali a věděli jsme, že jejich hráči hrají rychle zezadu a na Bohemce hodně šancí proměnili. K soupeřům jsme přistoupili se vší pokorou, ale věřili jsme ve své síly.

Hlavou moc gólů nedávám, řekl ke svému vstřelenému gólu Mirzad Mehanović

Můžeš popsat tvůj gól?

Byl tam centr, stál jsem zády k brance, dával jsem to hlavou a oblouček skončil za brankářem v hradecké brance. Byl jsem z toho trošku překvapený, že to skončilo gólem.

Dal jsi už někdy gól hlavou?

Já si myslím, že jednou. Přitom hlavičkář nejsem, ale dnes se mi to podařilo a jsem za to hrozně rád. Ten gól mě potěšil.

Máte za sebou dvě výhry. Těší to?

Tak samozřejmě. Dvě výhry ze dvou zápasů, co víc si přát. Na druhou stranu víme, že naše hra ještě není ideální, ale my se budeme zápas od zápasu zlepšovat. Teď jedeme na pohár a chceme postoupit.

Do poločasu jste mohli klidně vést 2:0 a asi by to odpovídalo i dění na hřišti.

Bylo dobře, že jsme byli aktivní a vytvářeli si šance. Takže souhlasím, že jsme aspoň jeden gól mohli ještě přidat. Po druhém gólu jsme už tak aktivní nebyli, ale kromě toho trestňáku, ze kterého dali gól, jsme domácí do ničeho nepustili.

Dal jsi první gól v jabloneckém dresu a ten bude asi něco stát.

Tak to určitě, ale nevím kolik. Zaplatím rád (smích). Hlavní ale je, že jsme vyhráli.

Za týden hrajeme doma se Slováckem. Přijde další výhra?

Tak to nevím. Ale na Slovácko zatím nemyslíme. My máme ve středu pohár a tam chceme uspět.