Cenná výhra řekl Klucký, jak komunikoval s Radou?

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 13. kolo so 19. 12. 2020,

Kvůli žlutým kartám zůstal při zápase s Českými Budějovicemi hlavní kouč Petr Rada jen na hlavní tribuně. Vítězství našich barev tak hodnotil jeho asistent Zdeněk Klucký.

Celek českobudějovického trenéra Davida Hořejše poprvé v sezoně prohrál na hřišti soupeře, přesto byl s hrou svého týmu až na konečný výsledek spokojený. „Jsme zklamaní, že odsud nemáme žádný bod, protože jsme tu předvedli dobrý výkon. Fotbal se ale hraje na góly a Jablonec byl dnes produktivní. Měli jsme tam vyloženou šanci za bezbrankového stavu, kdybychom jí dali, mohlo se to vyvíjet jinak. Domácí šli do vedení z ojedinělé akce, ale po gólu jsme je zatlačili a dostali pod obrovský tlak, jenže jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Bohužel v druhém poločase přišel druhý gól domácích, který zápas prakticky rozhodl. Snížili jsme a měli jsme i možnost v 90. minutě, jenže když takovouto šanci neproměníme, nemůžeme s tak kvalitním celkem jako je Jablonec, pomýšlet na body,“ konstatoval po zápase kouč Dynama.

Vítězství jabloneckých barev dnes po zápase hodnotil asistent hlavního trenéra Zdeněk Klucký, protože hlavní kouč nemohl pro žluté karty být tentokrtát na lavičce a vést svůj celek. „Soupeř nám trochu naháněl strach, věděli jsme, že šest zápas neprohrál a sehrál dobré zápasy třeba s Plzní a se Spartou. Pro nás nemohl být navíc na lavičce trenér Petr Rada. Začali jsme ale dobře a vedli jsme. Ke konci poločasu se nám začaly motat nohy, zápasové vytížení je veliké. Hráči trochu kapali. Pomohla nám poločasová pauza. Pak jsme hráli na balonu a vstřelili jsme gól na 2:0. Ale začali nám odcházet síly, Budějovice snížily a cítily šanci. Závěr zápasu jsme ubojovali a byli jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězství,“ hodnotil zajímavý zápas jablonecký asistent.

Jak probíhala komunikace s hlavním koučem během samotného zápasu? „Pokyny od něj jsou slyšet odkudkoliv, když je zápas bez diváků. Během zápasu jsme komunikovali hlavně kvůli střídání. Taktiku před zápasem si vedl hlavní kouč, byli jsme domluvení a všichni hráči věděli, co mají dělat. O poločase hlavní kouč nesměl do kabiny, spojili jsme se s ním, než jsme šli my do kabiny a domluvili se na určitých věcech,“ vysvětloval Klucký. Jablonecký tým od derby v Liberci natáhl šňůru bez porážky už na šest zápasů v řadě. „V kabině je velmi dobrá nálada, všichni z toho máme radost. Jsme hodně vysoko, hráči na tom mají obrovskou zásluhu,“ pochvaloval si současný stav asistent trenéra Rady.