Breda skoroval ve všech přípravách, únava je znát

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. so 1. 7. 2017, 17:00

Dvacetiletý David Breda je i po třetím přípravném zápase nejlepším střelcem týmu. V sobotu rozšířil svou střeleckou bilanci gólem z penalty ve Vlašimi, exekuci mu totiž přenechal útočník Mihálik.

Dalšího druholigového soupeře jste porazili 3:0, jaký to byl zápas?

Bylo to proti kvalitnímu soupeři, takže to splnilo svůj účel. Šli jsme do toho z plného tréninku, takže to pro nás bylo náročnější. Vyhráli jsme 3:0, takže i za výsledek jsme rádi.

Trenér pro vás den před zápasem prý připravil ostřejší trénink. O co přesně šlo?

Byl to takovej náročnej kruháč, pak jsme ještě hráli fotbal. Bylo to fakt náročné, únava se postupně stupňuje. Myslím si, že nyní už to začne pomalu polevovat a ladit se to bude spíš směrem do sezony.

Jak moc je den poté únava znát na trávníku během takového zápasu?

Osobně jsem to hlavně ze začátku na sobě trochu cítil. Chvíli mi trvalo, než jsem se z toho dostal, ale pak už to bylo dobré.

Penaltu ti přenechal útočník Mihálik, proto aby si i ve třetím přípravném utkání skoroval?

Tak tak, Pišta mi říkal, že jsem nejlepší střelec přípravy, tak že mi to nechá, abych v tom pokračoval. Jsme kamarádi, já bych mu jí taky určitě nechal (úsměv).