Bod je spravedlivý pro obě strany, řekli trenéři

FC Hradec Králové FK Jablonec
2:2
FORTUNA:LIGA, 10. kolo ne 3. 10. 2021, 16:00

Drama s remízovým koncem. Jak oba trenéři, asistent Hradce Králové Stanislav Hejkal a jablonecký Petr Rada, hodnotili výživný zápas 10. kola FORTUNA:LIGY mezi Hradcem Králové a Jabloncem?

Za domácí stranu FC Hradec Králové přišel na tiskovou konferenci hodnotit utkání asistent hlavního kouče Stanislav Hejkal. Domácí podle jeho slov těžce nesli ztrátu dvou bodů v osmé minutě nastavení, ač se zápas zdržoval ve svém průběhu ještě mnohem víc. „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme dobrou příležitost. Jenže pak se začala projevovat herní kvalita Jablonce na míči. Je to nesmírně silné kombinační mužstvo, na takhle silný tým jsme tady v domácím prostřední ještě nenarazili. Jablonec nás začal přehrávat, byl na míči, hlavně Považancem a Houskou, přišla z toho první branka soupeře. Ale jsem rád, že jsme dokázali zvednout hlavu a za chvíli dokázali vyrovnat. Poté už to bylo nahoru dolů, měli jsme tam nějaké rychlé protiútoky. Když to zhodnotím jako celek, tak si myslím, že to je spravedlivá remíza. Byla tam odpískaná penalta, kterou VAR zrušil. Už jsme si mysleli, že to utkání dovedeme do vítězného konce, ale bohužel, je to pro nás bolestivá ztráta. Gól v nastavení je bolestivý, víme, že soupeři ze spodku tabulky doma prohráli. Mrzí nás, že v nastaveném čase 7:30 ještě házíme aut a 7:53 dostáváme gól. Je to škoda, tohle už by si mužstvo mělo umět pohlídat,“ litoval závěru asistent hradeckého trenéra Koubka.

Také jablonecký kouč Petr Rada měl ze zápasu smíšené pocity. Sporné verdiky, zásahy VARu a hlavně zranění brankáře Hanuše nenechalo trenéra Jablonce klidným. „Vstoupili jsme do zápasu dobře a šli do vedení. Domácí jsme eliminovali, jenže pak jsme ztratili balon u rohového praporku a přišlo vyrovnání. Padá nám tam všechno a vepředu zase nic. Ve druhé půli jsme drželi soupeře na vlastní polovině. Od 63. minutě začal najednou strašně hektický zápas, inkasovali jsme na 2:1 a vyrovnali v nastavení na 2:2. Remíza je nakonec asi spravedlivá,“ hodnotil Rada. Jak viděl jablonecký kouč kuriózní situaci před druhou brankou Hradce Králové? „Honza Hanuš tam šel na centr, spadl přes našeho hráče. Náš brankář padl na hlavu a Považanec to měl u nohy. Povi mi říkal, že měl zkrat, když viděl Hanyho jak špatně spadnul. Ale měl to odehrát, protože hra se nepřerušila. Takhle je to podle pravidel, domácí zareagovali a šli do vedení. Honza Hanuš má něco s hlavou a ramenem a jel na vyšetření. Doufám, že to nebude nic vážného, protože v naší situaci by to pro nás bylo zase velmi problematické,“ uvedl na adresu zraněného brankáře kouč Jablonce.

Během zápasu se řešilo hned několik ošemetných a sporných situací, ke kterým se náš lodivod moc nechtěl vyjadřovat. „Pravidla nejsou jednoduchá, někdy se hra přerušuje, někdy zase ne. Když náš Torfiq jde do souboje, tak se píská hned, proč to tam nenechá dohrát tu situaci taky? Pak je chvíli penalta, pak si dá rozhodčí prst do ucha a najednou, že to penalta není. Jsou to takové malinké věci, které si každý vykládá podle sebe. Všichni říkají, jak jsou pravidla jasná, ale oni jasná nejsou a nebudou nikdy. Výklad je stejný, ale používá si to každý jinak. Není to jednotné a proto by měl pravidla někdo ucelit. Já jsem se třeba v závěru první půle rozčiloval, že Venca Pilař jde sám na branku, míč mu skočí od nohy na ruku, ale podle pravidel se tohle prý ve slibné a útočné situaci píská. Radši se do toho nebudu pouštět,“ mávnul rukou nad spornými verdikty lodivod Jablonce.