Atlantic Cup zahájíme proti Šachtaru Doněck

Vedení portugalského turnaje Atlantic Cup 2017 zveřejnilo hrací model přípravného klání. Hned na úvod turnaje se náš celek střetne se slavným Šachtarem Doněck!

Do turnaje vstoupí svěřenci trenéra Kluckého zápasem proti několikanásobnému mistrovi Ukrajiny a jednomu z nejlepších týmů Evropy posledních let Šachtaru Doněck. Ten v aktuálním ročníku ukrajinské ligy ještě neprohrál a po 17. kole vévodí tabulce s výrazným náskokem deseti bodů. Mužstvo plné zahraničních (především brazilských) hvězd také s přehledem s pěti výhrami prošlo základní skupinou Evropské ligy! Na duel se Šachtarem se jistě může těšit i jablonecký kapitán Tomáš Hübschman, který na východě Ukrajiny strávil před příchodem do Jablonce krásných a úspěšných deset let.

zdroj foto: uefa.com

Zápas Jablonce s Doněckem bude současně zahajovacím duelem celého turnaje. Utkání se bude hrát stejně jako všechny ostatní ve skupinách na stadionu Estadio Bela Vista v úterý 31. ledna od 17 hodin českého času, tedy hned druhý den našeho pobytu v Portugalsku.

Druhý zápas sehrajeme proti švédskému celku Örebro SK. Pamětníci včetně tehdejšího asistenta trenéra Zdeňka Kluckého jistě vzpomenou na první účinkování Jablonce v evropských pohárech. Právě švédský celek tehdy po vyrovnaném boji náš klub z Poháru UEFA vyřadil. Na odvetu po téměř dvaceti letech dojde na jihu Portugalska v pátek 3. února večer. Výkop utkání je naplánován na 20:45 českého času.

Stejně jako v minulých ročnících i tentokrát budou duely o umístění následovat ihned po dvou skupinových zápasech. Na programu jsou buď šestého a sedmého února. O našem třetím soupeři v Portugalsku tak bude jasno až v průběhu našeho pobytu ve Faru. jisté je zatím jen to, že půjde o někoho ze skupiny B (HNK Rijeka, AGF Aarhus, Djurgårdens IF nebo další dosud nepotvrzený účastník turnaje).

Author Štěpán Hanuš