Svoboda: Jablonec si zasloužil vyhrát

FK Jablonec SK Slavia Praha
ePojisteni.cz liga, 12. kolo ne 30. 10. 2016, 15:00

Člen Klubu legend Rudolf Svoboda byl spokojen s výkonem našeho týmu proti Slavii Praha. K úplné spokojenosti mu chybělo jen vítězství, které si podle něj Jablonec zasloužil.

Rudo, hrál jsi jak za Jablonec, tak i za Slavii. Můžeš prozradit, komu jsi v neděli fandil?

To je úplně jasný, přece Jablonci. Tady jsem strávil deset krásných let a ve Slavii jsem byl pouze dva roky.

Jak si viděl nedělní zápas?

První půle byla z obou stran opatrná, žádný mančaft nechtěl udělat chybu. Ale ve druhé půli to Jablonec "rozbalil" a hrál opravdu dobře. V úvodu měl šanci Jiráček, ale brankář Slavie ho vychytal. Pak přišly další, ale co měl Pišta Mihálik, to by se mělo dávat. Zápas byl opravdu zajímavý, hrálo se nahoru dolů, ale Jablonec si zasloužil vyhrát. Byl lepší.

Není bod pro Jablonec málo?

Je, ale na druhou stranu je lepší než prohrát.

Kdo se ti z domácích hráčů nejvíc líbil?

Dneska musím říct, že všichni. Ale vyzdvihl bych výkon Tomáše Hübschmana, který hrál na stoperu pozičně výborně. Moc se mi líbil i jezdec Hanousek, ale jak jsem už řekl. Dneska zasluhují všichni absolutorium.

Co se změnilo v našem týmu?

Obrovské nasazení a bojovnost. Jsem rád, že to trénuje domácí Zdeněk Klucký. Znám ho dobře, proti němu jsem i hrál. Je vidět, že změna trenéra jde mužstvu k duhu.

Author Martin Bergman