Marek Kysela: Chceme Duklu v domácím prostředí porazit

FK Jablonec FK Dukla Praha
Synot liga, 10. kolo pá 3. 10. 2014, 20:15

Stoper Marek Kysela by rád se svými spoluhráči ukončil domácí nezdar s Duklou Praha a získal tři body za vítězství. „Snad se nám podaří vstřelit nějaké góly a vyhrát, ať tu sérii bilanci změníme,“ říká v rozhovoru pro klubový web Marek Kysela.

V pátek vás čeká zápas s Duklou Praha. Co od zápasu očekávat?

Doufáme, že si udržíme svoji hru, co jsme hráli doteď. Podaří se nám vstřelit nějaký gól a získáme doma všechny tři body za vítězství.

Naposledy to doma v lize nevyšlo s Českými Budějovicemi.

To jo, ale tlačili jsme je celý zápas. Akorát to bylo o vstřelení gólu. Doufám, že se třeba Martin Pospíšil zase prosadí a podaří se mu vstřelit další gól.

V minulém kole v Hradci Králové jste ukázali, že vám to herně šlape.

Nám to šlape i doma, ale moc se nám zatím nedaří v domácím prostředí střílet branky. I proti Bohemce v poháru se nám podařilo vyhrát 2:0. Věřím, že s tím nebude problém.

Domácí bilance je zatím ve prospěch Dukly, kdy tu jednou remizovala a dvakrát vyhrála. Je čas tato čísla změnit, že?

To určitě. Ale moc historii nesleduji. Snad se nám podaří vstřelit nějaké góly a vyhrát, ať tu sérii bilanci změníme.

ČTĚTE TAKÉ:
Páteční předehrávku obstará na Střelnici souboj Jablonce s pražskou Duklou

V tabulce jsme na třetím místě po devíti kolech. Tím pádem jsme v zápase v roli favorita. Co udělat pro to, abychom to naplnili?

Já si osobně myslím, že se to moc nerozlišuje na favority. Je to tak vyrovnané, že každý zápas může být úplně jiný. Vždyť jsme to viděli třeba v zápase Ostravy se Spartou, kdy Ostrava vyhrála. Každý zápas může dopadnout jakkoliv. A já bych nic neměnil, akorát potřebujeme dávat góly, když se do šancí dostaneme. Pracovali jsme na tom v tréninku, bylo hodně zakončení a trénujeme na tom.

Ty jsi měl už také pár šancí, i když hraješ na pozici stopera. Byl bys určitě rád za gól třeba po standardce.

Já to na tréninku běžně netrénuji. Při standardkách tam bývám, ale zatím jsem se moc neprosadil. Od toho tam byl dříve Beny (Vít Beneš), ale ten je teď zraněný. Snad bych to mohl prolomit, minulý rok se mi podařilo jeden gól vstřelit. Tak tenhle rok bych mohl taky alespoň jeden dát.

Po gólech moc neprahneš, takže to bereš tak, že máš v týmu spíš jiné povinnosti.

Mám v týmu jiné povinnosti, to určitě jo. Určitě spíš do obrany než do útoku.

Author Martin Bergman