Ve šlágru kola FK BAUMIT Jablonec Spartu přestřílel

AC Sparta Praha FK Jablonec
Synot liga, 6. kolo ne 31. 8. 2014, 15:45

Naše pravidelná rubrika ze statistik zápasu ukazuje, že duel 6. kola SYNOT ligy na Spartě byl vesměs vyrovnaný. Jablonec byl dokonce aktivnější ve střelbě, ale produktivnější byla Sparta. Ta díky dvěma gólům Davida Lafaty brala tři body.

Fotbalisté Sparty Praha v utkání založili celkem 98 útočných akcí. Jablonec mírně zaostal, když podnikl 81 útoků. Ve střelbě byl ale aktivnější Jablonec, který vypálil 18 střel. Mezi tyče ale směřovaly jen dva pokusy, dvakrát Jablonec trefil brankovou konstrukci a čtyři střely byly blokované. Jablonečtí fotbalisté se také vícekrát dostali do střelecké pozice uvnitř pokutového území, a to hned ve třinácti případech. Z těchto zakončení ale jen jednou musel zasahovat brankář Sparty. Domácí tým střílel desetkrát a polovina pokusů mířila mezi tyče.

V počtu přihrávek měla navrch Sparta, která vyprodukovala 597 výměn s úspěšností 83 procent. Jablonec si přihrál 406krát a úspěšný byl v 77 procentech. Jablonec vyslal také pět extra útočných přihrávek, přičemž byly čtyři úspěšné. Hráči Jablonce měli lepší procento přesných přihrávek do pokutového území, kde z 32 pokusů našlo 19 přihrávek svého adresáta v zelenobílém dresu.

ČTĚTE TAKÉ:
Jablonec sestřelil exjablonecký kanonýr Lafata
Hráčské ohlasy po porážce na Spartě
Jaroslav Šilhavý: Na Spartě jsme odehráli dobrý zápas

Vcelku vyrovnaná byla také statistika držení míče – 58:42 procent ve prospěch Sparty. Procentuální vyjádření úspěšnosti soubojů je zase mírně nakloněné na stranu Jablonce – 51:49 procent. Ve statistice odebraných míčů byli úspěšnější domácí, kteří Jablonci odebrali míč jedenáctkrát. Jablonec pak tento počin proti Spartě zvládl v osmi případech. Statistika faulů je vyrovnaná s rozdílem jediného prohřešku proti pravidlům. Patnáctkrát faulovala Sparta a o jeden faul více má na kontě Jablonec.

Author Martin Bergman