Vyhráli jsme zaslouženě, mnul si ruce Kopic

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
Synot liga, 1. kolo so 26. 7. 2014, 17:00

Vítězný pokřik si v kabině po zápase užil krajní záložník Jan Kopic. Jak viděl utkání se Zbrojovkou Brno právě on?

Jak moc těžké bylo pro vás utkání?

Bylo to hodně těžké jak fyzicky, tak i psychicky. V tisku se hodně psalo o našich ambicích, novináři nás řadí mezi favority a to na klidu nepřidá. Naštěstí jsme se s tím vyrovnali dobře a zaslouženě jsme vyhráli.

Jak jste utkání viděl?

Víme, že hrají na pět obránců v lajně a tím pádem je třeba pro mě těžké tam naběhnout, protože jsou u lajny dva hráči. Prosadit se proti tomu je obtížnější, ale naštěstí se z dálky krásně trefil Číža a jeho gól nám otevřel cestu k vítězství.

Po něm to Brno otevřelo a my jsme si vytvořili asi čtyři vyložené šance. Škoda jen, že jsme z toho nedali druhý gól.

Co jste říkal gólu Tomáše Čížka?

Všichni víme, že Číža má z dálky dobrou střelu a dneska to potvrdil. V noze má dynamit a když to navíc trefí jako dneska, tak to je super.

Musel jste hodně pracovat i dozadu, protože levý obránce Hyčka je hodně rychlý.

Je to tak. Jejich krajní obránci jsou v tom systému hodně útoční, takže jsem se musel i hodně vracet. Bral jsem to tak, že hraju pro tým a jako tým chceme být i úspěšní. Dneska se nám to vrátilo v podobě vítězství.

Vaše pocity po zápase?

Obrovská spokojenost. Máme tři body, přišlo hodně lidí, fakt jsem spokojenej. Teď jedeme do Plzně a chceme tam prezentovat náš fotbal, náš nový styl.  A s ním budeme chtít uspět.

{video}