Hodně náročný zápas po fyzické stránce, soudil Víťa Beneš

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
Synot liga, 1. kolo so 26. 7. 2014, 17:00

Spokojen s dvoubrankovým vítězstvím byl po zápase jablonecký stoper Vít Beneš, který označil úvodní utkání nového ročníku za fyzicky velmi náročné.

Úvodní ligový zápas máte za sebou. Jaký byl?

Hodně náročný, hlavně fyzicky. Navíc bylo velké teplo.

Očekávalo se vítězství a tedy náročné i psychicky, ne?

To taky, ale spíš fyzicky. V první půli bylo Brno hodně zatažené a bylo těžké se tam dostat. Důležitý byl gól Číži. Ve druhé půli jsme hráli hodně zataženi, soupeři jsme nechávali hodně prostoru a ti nás zlobili hlavně po stranách. Byly tam nějaké závary a centry do vápna, ale přežili jsme to.

Přežili jste to, ale kdybyste proměnili dvě sóla, asi by k tomu nedocházelo.

Máte pravdu, mohl být klid. Tohle musíme dávat. Naštěstí přišel druhý gól v závěru.

Pro vás jako stopera je asi hodně důležité, že jste to vzadu odehráli na nulu.

Přesně tak. Trenér chtěl, abychom vzadu hráli na nulu a že nějaký ten gól dáme a to se podařilo. Pro začátek je to nesmírně důležité.

V obraně jste měl kolem sebe nové spoluhráče. Jak se vám s nimi hrálo?

Dobře a výsledkem toho je ta nula. Ale je to teprve první zápas a pořád se sehráváme. Stále to ještě není to, co od toho očekáváme, ale věřím, že to časem přijde.

Brno, až do úvodního gólu, hlavně dobře bránilo. Očekával jste to?

Řekl bych, že ne. Spíš jsem si myslel, že budou od začátku jezdit a napadat nás.

Průběh zápasu asi hodně ovlivnil první gól.

Je to tak. Když mužstvo brání, tak se většinou stane, že dostane gól buď po centru nebo po střele z dálky a Číža to trefil neskutečně. Už předem mu gratuluju ke gólu měsíce.

Utkání předcházela velká propagace a bylo to vidět i na návštěvě. Souhlasíte?

Určitě. Víme, že tady byl nějakej cros, Benátská noc, navíc dovolené a to vše byla konkurence.  Hlásili přes čtyři tisíce diváků a to je krásné.

Za týden jedete do Plzně. Věříte si?

I když Plzeň asi není v ideální formě, čeká nás hodně těžkej zápas. To utkání bude ještě náročnější než to dnešní. Snad to na nějaký ten bod bude stačit.

{video}

Author Vlastimil Cakl