Obrovsky důležité vítězství, cenil si výhry Matěj Náprstek

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 1. kolo so 4. 5. 2024, 15:00

Premiérovou trefou v nejvyšší soutěži vystřelil Jablonci důležité tři body útočník Matěj Náprstek. Hlavou dokonal závěrečný obrat v nastavení na 3:2!

Tři důležité body přišly po závěrečném obratu. Dlouho to ale vypadalo, že si Karviná ze severu Čech body odveze.

Byl to hodně těžký zápas. Karviná byla hodně těžkým soupeřem. Nedařilo se nám dostávat se do zakončení, pomohli jsme si až dvěma standardkami. Že jsme se z nich konečně po dlouhé době dokázali prosadit, to bereme jako velmi důležité. Nejdůležitější ale jsou tři body a fakt, že jsme odskočili Karviné.

Karviná na Střelnici vedla ještě dvě minuty před koncem. Věřil jsi vůbec v něco takového?

Samozřejmě, že věřil. Celý týden jsme si říkali, že se musíme semknout a pracovat jako tým. Což se nám podařilo.

Můžeš popsat rozhodující trefu, díky které jsme brali tolik cenné tři body?

Musím se přiznat, úplný hlavičkář nejsem. Spíš jsem zavřel oči, trefilo mě to do hlavy a odrazilo se to do brány. Ale byl to výborně zahraný roh Filipa Součka a já byl asi tam, kde jsem měl být.

Poté zavládla obrovská euforie jak na hřišti, tak v ochozech.

Samozřejmě. Je to pro nás obrovsky důležité vítězství. Máme tři body navíc proti Karviné, která měla touhu se na nás dotáhnout. Odskočili jsme jim o osm bodů, teď na to musíme navázat a pokračovat takhle dál.

Je to tvůj premiérový gól v první lize. Jak se zatím v nejvyšší soutěži rozkoukáváš?

Je to můj první rok mezi dospělými v lize a zatím to vypadá dobře.

Porci minut by sis ale přál větší ne? Netrápí tě slabá minutáž?

Nedá se říct, jestli mě to trápí nebo ne. Musím pracovat a trenérovi dokazovat, že jsem takhle pro tým platný.

Kdybychom ten zápas nezvládli, situace v tabulce by byla kritická. Jak ti to šrotuje v hlavě po takovém obratu?

Takhle to zní šíleně, že jsme to zvládli během pěti minut otočit. Ale jak říkám, věřili jsme všichni a jsem rád, že se nám to podařilo.

Všechny góly obou týmů padly ze standardek.

První jejich gól byl po rohu, vlastňák, to je prostě smůla. Druhý gól Karviné, to trefil Fleišman nádherně, klobouk dolů. Naše góly po standardkách jsou cenné, ani nevím, jak je to dlouho, co jsme z nich nedali gól. Trénujeme to a jsem rád, že se nám ty standardky podařily.

Vítězstvím jsme si pomohli, abychom se vyhnuli barážovým pozicím.

Musíme takhle pokračovat dál, abychom se vyhnuli baráži. Nebude to sice tak, jak bychom si přáli celkově, ale v naší situaci, to je přeci jen pozitivní.